Aday Öğrenci

Bağlantılar

Aday Öğrenci

 •  1 Haziran 2018 Cuma
 •  3279 Görüntüleme
 •  Yazdır

Sevgili Öğrenciler,

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine hoş geldiniz.

Diş Hekimliği Fakültesi, Bakanlar Kurulunun 2011/2018 Sayılı Kararı ile 15/06/2011 tarihinde kurulmuştur.

Diş Hekimliği Fakültemiz, 22 öğretim üyesi,  45 öğretim elemanı, 3 diş hekimi ve 52 idari personelden oluşan 122 kişilik kadrosu ile hizmet vermektedir.

Fakültemizde Klinik Bilimler Bölümüne bağlı;

 1. Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalı,
 2. Ağız Diş Çene Radyolojisi Anabilim Dalı,
 3. Endodonti Anabilim Dalı,
 4. Ortodonti Anabilim Dalı,
 5. Pedodonti Anabilim Dalı,
 6. Periodontoloji Anabilim Dalı,
 7. Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı,
 8. Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalları bulunmaktadır.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında 43 öğrenci ile lisans eğitimine başlayan Fakültemizde 2017 yılı  itibari ile 192 öğrenci eğitim görmekte olup, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ilk mezunlarımızı vereceğiz.

Fakültemizde eğitim dili Türkçedir, öğrencilerimizin teorik eğitimi için  5 derslik, 2 eğitim salonu bulunmaktadır, uygulamalı eğitimlerine yönelik 1 adet Fantom Laboratuvarı, 1 adet Multidisipliner Laboratuvar, ayrıca uzmanlık öğrencilerimiz için 2 adet çalışma odası 2 adet seminer odası 1 adet amfi/konferans salonu bulunmaktadır.  Fakültemizin programları, öğrencilerimizin değişen şartlara kolaylıkla uyum sağlayabileceği zengin bir içeriğe sahiptir.

Fakültemizde  uzmanlık eğitimi 2013 yılında 8 uzmanlık öğrencisi ile başlanmış olup, 2017 yılı sonunda uzmanlık öğrenci sayısı 42’e ulaşmıştır.

Tıp Fakültesine ait binanın belli bir kısmının Fakültemize tahsis edilmesi ile 15/02/2013 tarihinden itibaren tedaviye yönelik klinik hizmetlerini vermeye başlamış olup, çok daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için ek olarak yapılan binamız, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılacaktır.

Fakültemiz de her yıl yeni gelen öğrencilerimize Fakültemize alışmalarında katkı sağlamak amacı ile  Önlük Giyme Töreni, çeşitli etkinlikler ve tanıtıcı oryantasyon programları yapılır.

2011 yılında kurulan Diş Hekimliği Fakültemiz, Klinik Bilimler Bölümüne bağlı Ağız Diş Çene Cerrahisi, Ağız Diş Çene Radyolojisi, Endodonti, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi anabilim dalları bulunmaktadır.

Fakültemizde 1 profesör,  22 öğretim üyesi,  45 öğretim elemanı (Diş Hekimliği Uzmanlık Öğrencisi 42, öğretim yardımcısı olarak 1 araştırma görevlisi, 2 uzman diş hekimi) 3 diş hekimi bulunmaktadır.

Fakültemizde eğitim dili Türkçedir Fakültemizin programları, öğrencilerimizin değişen şartlara kolaylıkla uyum sağlayabileceği zengin bir içeriğe sahiptir.

Diş Hekimliği Fakültemizin hizmet vermekte olan mevcut binası Tıp Fakültesinin belli bir kısmı Fakültemize tahsis edilmiş olup çok daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için ek olarak yapılan binamız 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılacaktır.

Lisans öğrencilerinin uygulamalı eğitimine yönelik 1 adet Fantom Laboratuvarı, 1 adet Multidisipliner Laboratuvar, teorik eğitim için ise 5 derslik, 2 eğitim salonu bulunmaktadır, ayrıca uzmanlık öğrencilerimiz için 2 adet çalışma odası 2 adet seminer odası 1 adet amfi/konferans salonu bulunmaktadır.

Klinikler hizmetlerinde her anabilim dalı kendi kliniğini oluşturmuş olup ortak merkezi sterilizasyon ünitesini kullanmaktadır.
Kaleardı Mahallesi Muhittin Fisunoğlu Caddesi Omcalık Sokak Ali Şevki EREK Yerleşkesi Diş Hekimliği Fakültesi-Merkez/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.