Dekanın Mesajı

  • DEKANIN MESAJI
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluş kararı, Bakanlar Kurulunca 15 Haziran 2011 tarihinde alınmış, kararın 03 Temmuz 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte Fakültemiz resmi olarak kurulmuştur. Sayın Prof.Dr.Mücahit Eğri’nin vekaleten Dekan olarak atanmasıyla birlikte fiili olarak çalışmalar başlamış, bu tarihten itibaren Sayın Prof.Dr. Mustafa Şahin’in büyük desteği ile kurulum aşaması oldukça hızlı bir şekilde tamamlanarak 2013 yılı Şubat ayında ilk hastalarını alarak sağlık hizmeti vermeye başlamış yine 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında ilk öğrencilerini alarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Fakültemiz 2013 yılı Şubat ayından 2017 yılı Ağustos ayı sonuna kadar Tıp Fakültesi hizmet binasından fakültemize tahsis edilen kısımda hizmet vermiştir. 2017 yılı Eylül ayı itibariyle Fakültemiz eğitim ve sağlık hizmetlerini yeni hizmet binasından vermeye başlamıştır. Fakültemizde 20 öğretim üyesi, 56 araştırma görevlisi, 2 diş hekimi ile toplam 78 öğretim elemanı ve 20 idari personelle hizmet vermektedir. 2017 yılı eğitim öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını veren Fakültemizde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında 412 lisans öğrencisi ve 54 Diş Hekimliğinde Uzmanlık (DUS) öğrencisine eğitim verilmektedir.
 
Fakültemiz yetiştireceği yetkin ve başarılı diş hekimleri ile ülkemizin diş hekimi ihtiyacını karşılamaya katkı sağlayacağından ve bölge halkına üst düzey bir diş hekimliği hizmeti sunmaktadır. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.


Kaleardı Mahallesi Muhittin Fisunoğlu Caddesi Omcalık Sokak Ali Şevki EREK Yerleşkesi Diş Hekimliği Fakültesi-Merkez/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.